Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade 2 12 Oct 19 Macquarie Fields
111 VR JADHAV 49  W Eagles 4/10 A George 2/4 MK Strong 2/42
def by Camden
3/115 D Scott 44 A George 42  
Jackson Park (David O'Loughlin) 
2nd Grade 2 12 Oct 19 Cobbitty Narellan
1/28  
drew Camden
6/164(cc) K Ross 82* M Saunders 31  
Birriwa 
4th Grade 2 12 Oct 19 Camden
2/37  
def Cobbitty Narellan
33  L Swain 5/3 C MACLEAN 3/19
Onslow Reserve (Oval 1) 
5th Grade 2 12 Oct 19 Magpies
6/143(cc) D Beattie 59* B Shrestha 32  G Pinnington 3/18
def by Camden
3/149(dec) W Robertson 77* T Schofield 47*  
Eschol Park (Oval 3) 
6th Grade 2 12 Oct 19 Cobbitty Park
6/242(cc) J Borthwick 107 B Eagles 46 H Passfield 28  T Reid 3/40
def Camden
70 P Fehrenbach 35  J Hardwick 3/14 CW Beardmore 2/15
Frederick Small Fields (Cut Hill 2) 
7th Grade 2 12 Oct 19 Camden
6/71  S Napier 2/15
drew Tahmoor
7/162(cc) M Meek 37 R Holdsworth 32 S Napier 28  DR Prasad 3/18
Onslow Reserve (Oval 2) 
8th Grade 2 12 Oct 19 Tahmoor
8/229 A Vannan 44 A Murphy 35  H Kaye 2/35 M Johnson 2/51
drew Camden
6/35  R Watts 3/8
Hume Oval 
9th Grade 2 12 Oct 19 Oran Park Cricket Club
123 J Troy 36  O White 2/3 J Cubitt 2/17 J Constantine 2/21 D Howard 2/29
def by Camden
4/130 T di Mercurio 51  M HEAD 2/51
Brabham Park (Jack Brabham Reserve) 
Under 15 2 12 Oct 19
19 Oct 19
Camden Red
v Camden Blue
Onslow Reserve (Oval 1) 
Under 14 2 12 Oct 19
19 Oct 19
IRSL Yellow
v Camden Red
Macquarie Fields Park 
Under 14 2 12 Oct 19
19 Oct 19
Camden Blue
v IRSL Blue
Onslow Reserve (Oval 2) 
Under 13 Division 1 3 12 Oct 19 Camden Blue
4/67(cc)  J O'Neill 2/2
def Ingleburn
63  E Corben 2/8
Onslow Reserve (Oval 3) 
Under 13 Division 1 3 12 Oct 19 CNCC Blue
6/83  T Collins 2/8 L McElhone 2/16
def Camden Red
1/64(cc)  
Frederick Small Fields (Cut Hill 2) 
Under 12 Division 2 3 12 Oct 19 Camden Red
4/92(cc)  
def The Oaks Burragorang
8  Z Moroney 3/0 J Heylin 2/0
Belgenny (Belgenny - Oval #1) 
Under 12 Division 2 3 12 Oct 19 Oran Park Cricket Club
84  
def by Camden Blue
3/98(cc)  
Waminda (Oval 1) 
Under 12 Division 1 3 12 Oct 19 Camden
7/88(cc)  v kudupudi 2/12
def Oran Park Cricket Club
5/61(cc)  
Belgenny (Belgenny - Oval #2) 
Under 11 Division 1 3 12 Oct 19 Tahmoor
12/48(cc)  J Fehrenbach 3/7
def by Camden
0/235(cc) I Searle 30*  
Picton Sportsground 
Under 11 Division 2 3 12 Oct 19 Tahmoor
8/110(cc) L Spragg 26*  L Frost 2/3 T Blachura 2/9
def by Camden
7/135(cc) L Frost 28*  L Spragg 2/5 B Ryan 2/9 W Carlyon 2/22
Tahmoor Sports Ground (Nathan Teddy Graham 2) 
Under 10 Red 3 12 Oct 19 Camden
2/114(cc)  
def Cobbitty Narellan
7/102(cc)  L Salter 2/9 A McElhone 2/17
Kirkham Oval (Oval 2) 
Under 10 Green 3 12 Oct 19 Oran Park Blue
8/80  
def by Camden
4/95  P Wicks 2/5
Brabham Park (Jack Brabham Reserve) 
Under 10 White 3 12 Oct 19 Camden
4/91  
def Collegians
4/82  
Onslow Reserve (Oval 4) 
Under 16 1 13 Oct 19 Camden
132 T Pinnington 64  T Grant 2/17 KS Kahlon 2/20 A Mullan 2/21
def by Cobbitty Narellan
139 T Grant 36 KS Kahlon 29  N Geeganage 4/12 (inc hat-trick) Y Sridhar 2/18 R Southwell 2/23
Kirkham Oval (Oval 1)